Panna Młoda Styl wesela

Styl rustykalny wesela

Dla kogo nadaje się styl rustykalny wesela i co go charakteryzuje?

Styl rustykalny wesela jest idealnym pomysłem dla osoby kochającej przyrodę i naturę, stare przedmioty, o duszy romantyczki. A zatem, jeśli marzysz o ślubie w otoczeniu przyrody, to rozwiązanie dla Ciebie. Styl rustykalny nawiązuje do szlachetnych tradycji wiejskich. Idealny dla osób poszukujących swoich korzeni i pragnących pokazać swój indywidualny charakter. Obecnie jest to bardzo modny styl. Przedmioty i akcesoria w stylu rustykalnym są celowo postarzane, ręcznie wykonane. Co więcej, dla tego stylu charakterystyczne są również przedmioty w duchu schabby chic i vintage. Natura i przyroda są nieograniczoną inspiracją dla stylu rustykalnego.

W jakim miejscu warto urządzić ślub i wesele w stylu rustykalnym?

Miejsce ślubu pasuje tradycyjne, skromnie udekorowane świeżymi i delikatnymi kwiatami: wiejski kościółek, kaplica, świątynia, synagoga lub USC.

Na miejsce przyjęcia weselnego idealnie nadają się wnętrza rustykalne, a zatem karczmy i winnice oraz namioty zaaranżowane w plenerze, np. w ogrodzie.
Stylizacja rustykalna dopuszcza użycie ław, prostych drewnianych krzeseł lub stołów biesiadnych, które można rozstawić w przypadku pięknej pogody na zewnątrz.

Jakie dekoracje podkreślą styl rustykalny wesela?

Kwiaty i dekoracje – lawenda, kwiaty ogrodowe i polne, hiacynty, róże ogrodowe, orliki, piwonie, hortensje, konwalie, margaretki. Mogą pojawić się także orliki, koper, słoneczniki, bez, zioła, mech. W przypadku dekoracji warto umieścić w pomieszczeniu mnóstwo świec, świeczników, starych koronek, wianków. Sprawdzą się także naturalne dekoracje z kukurydzy, owoców, płatków kwiatów ogrodowych, kłosów traw i zbóż, liści, szyszek, kasztanów, motylków, serwet. Lampiony ze świecami na zewnątrz. Można użyć akcesoriów jak wianki, owoce, wstążki, postarzane ramki, serwetki przewiązane subtelnie wstążeczką z delikatną rośliną, np. lawendą, motywy roślinne, serwety, koronki, hafty, elementy rzemiosła ludowego, wiklinowe koszyki. Bukiet ślubny wykonany z delikatnych kwiatów, bez sztucznych dodatków. Dekoracje subtelne i delikatne. Warto pomyśleć o dziewczynce sypiącej płatki kwiatów przed Młodą Parą w orszaku.

Kolory, które komponują się z tym stylem to lawendowy, zielony mech, stary róż, fiolet, czerwone wino, ciepły brąz, ecru, pomarańcz, oliwka, niebieski, żółty nadające wyrafinowany i jednocześnie rustykalny charakter.

Zaproszenia są subtelne i proste, w delikatnych kolorach. Dodatki do nich to subtelne elementy dekoratorskie, kwiatki, koronki, groszki, akcenty regionalne, ludowe.

W jakim miejscu powinno się odbyć wesele w stylu rustykalnym?

Styl rustykalny wesela i idealne miejsce na sesję ślubną, która oddaje klimat natury to przykładowo pole lawendy, maków, słoneczników lub rzepaku, park, winnice, łąka, stary wiatrak, chata z górach, miejsca rzadko odwiedzane przez turystów, jezioro. Może to być również miejsce, z którym wiążecie wspólne wspomnienia, jak np. miejsce pierwszego wspólnego wyjazdu, pierwszej randki, miejsce sentymentalne dla Was. Miejsce sesji ślubnej powinno być miejscem, które powoduje napływ fali uczuć. W trakcie spotkania z profesjonalnym fotografem na pewno ustalicie takie romantyczne, nostalgiczne miejsce sesji. Obejrzyjcie przepiękną sesję poślubną w rustykalnym stylu.

Pozostałe wybrane przeze mnie style wesel porównajcie TUTAJ 

Szukasz nadal pomysłu na styl wesela? Potrzebujesz konsultacji? Konsultantka ślubna SENSAR pomoże Ci wybrać styl wesela. Zadzwoń i sprawdź, co może dla Ciebie zrobić.

Fot. Wiecznie uśmiechnięty Marek Koprowski

Podobne wpisy