Biznes Konsultant Ślubny

Bez szkolenia konsultant ślubny ani rusz

Bez szkolenia konsultant ślubny ani rusz to KROK 1, którym rozpoczynam CYKL: Okiem świeżaka, czyli nie wszystko jest tak jak myślisz.

O byciu wedding plannerem marzyłam od dłuższego czasu. Namiętnie przeglądałam blogi o tematyce weselnej, szukałam inspiracji na Pintereście i marnowałam długie godziny na oglądanie amerykańskich ślubnych programów (Wedding TV chyba nikomu nie muszę rekomendować).Właściwie każdego dnia mojej pracy w biurze, przeglądając stos dokumentów wyobrażałam sobie, że to zlecenie realizowane dla Młodej Pary.

Na szkolenie do Akademii Wedding Plannera trafiłam z Urzędu Pracy. Nie będę ukrywać, że szłam tam trochę z przekonaniem, że wiem już wszystko, a szkoleniowiec po prostu usystematyzuje moją wiedzę i obdaruje przydatnymi materiałami. Wiecie co napiszę dalej… NIC BARDZIEJ MYLNEGO, dobrze byłoby jeszcze dodać ALE BYŁAM GŁUPIA. Bo bez szkolenia konsultant ślubny ani rusz !
Szkolenie Konsultant Ślubny, a i owszem uporządkowało to, co wiem, ale przede wszystkim dołożyło do tego 3 razy więcej. Zostałam zasypana niewyobrażalną ilością informacji, z których ciężko było mi wybrać te najważniejsze, bo wszystkie były przydatne. No i jak to w prawdziwym świecie bywa, mało co pokazywane we wspaniałym amerykańskim ślubnym świecie okazało się prawdą. A co się okazało?
Konsultant ślubny to praca w dużej mierze polegająca na spełnianiu marzeń. A raczej jednego, konkretnego marzenia Młodej Pary – marzenia o idealnym ślubie i weselu. W praktyce zawód ten to ciężka praca oparta na spotkaniach, rozmowach, ale to także praca bardzo odpowiedzialna i
wymagająca od nas pamiętania o każdym szczególe. Powiedzmy to szczerze: Nie jesteśmy tu artystami, ale rzemieślnikami. Musimy być dobrzy w planowaniu, negocjowaniu, musimy mieć zawsze plan awaryjny i być przygotowanym na długie godziny pracy. W zamian mamy piękny ślub wymarzony przez Młodych, ale na to trzeba zapracować.
Wiem już jedno! Bez szkolenia konsultant ślubny ani rusz. Szkolenie dało mi niezbędną wiedzę i kwalifikację, bez których szybko zginęłabym w ślubnym świecie, teraz czas na praktyki. Agencja Ślubna Sensar nadchodzę! Mam nadzieję, że jesteś na to gotowa:)

Podobne wpisy