Konsultant Ślubny Miejsca na wesele Panna Młoda

Jak zorganizować wesele w plenerze

Jak zorganizować wesele w plenerze to jedno z dwóch pytań, które zadajecie mi najczęściej. Jeżeli czytasz ten artykuł, to organizacja wesela w plenerze, jest spełnieniem Twoich marzeń o przyjęciu jak z amerykańskich filmów. Niestety polski klimat jest nieobliczalny, a pogoda zmienną jest i za nic ma nawet najlepsze, lotnicze prognozy. Nie możemy więc liczyć jedynie na szczęście i słoneczną pogodę przy organizacji wesela w plenerze. Musimy zabezpieczyć się. Jak to zrobić?

Każda Młoda Para chce mieć piękny ślub i wesele, zorganizowane perfekcyjnie, w eleganckiej oprawie i aranżacji, z rodzinną i przyjacielską atmosferą. Wesele ma być wyjątkowe i zapamiętywalne. Organizacja wesela w plenerze jest w Polsce możliwa dzięki profesjonalnym firmom, posiadającym w swojej ofercie kompleksowe rozwiązania w tym zakresie. Aby zorganizować wesele w plenerze, musimy wiedzieć jak zorganizować wesele w plenerze. W skrócie musimy zapewnić wypożyczenie, montaż i demontaż namiotu, jego wyposażenia, zamówić catering i obsługę, dokonać niezbędnych ustaleń z wybranym miejscem. Jako konsultantka ślubna na zlecenia dla moich Klientów, zajmuję się kompleksowo organizacją wesel w plenerze. Podpowiem Wam, jak organizacja wesela w plenerze wygląda w polskiej rzeczywistości.

Gdzie możemy zorganizować wesele w plenerze? Są trzy możliwości organizacji wesela w plenerze:
–  wesele plenerowe organizowane przy lokalu, gdzie nie ma na stałe rozstawionego namiotu,
– wesele plenerowe organizowany przy lokalu, który posiada na stałe rozstawiony namiot plenerowy,
– wesele w wybranym miejscu, np. na działce, w sadzie lub w przydomowym ogrodzie.

Wesela w plenerze najłatwiej i najczęściej organizuje się w ogrodach lub w parkach przy lokalach weselnych. Najważniejsze jest bowiem wybranie lokalizacji, umożliwiającej rozstawienie sporego namiotu. Szczegóły w tym zakresie ustala się z menedżerem miejsca weselnego. Jest to najlepsze rozwiązanie, ponieważ istnieje możliwość wypożyczenia stołów, krzeseł, obrusów, serwetek, pokrowców, szkła i zastawy z lokalu. Ponadto lokal zapewnia nam catering, zaplecze cateringowe oraz obsługę przyjęcia weselnego.

Jeżeli mamy już wybrane miejsce na przyjęcie plenerowe, wówczas należy skontaktować się z firmą zajmującą się wypożyczaniem, montażem i demontażem namiotów. Przed podpisaniem umowy z firmą zapewniającą namiot na wesele w plenerze, konieczna jest wizja lokalna miejsca, na którym będzie stał namiot.

Co powinniście ustalić przed podpisaniem umowy o wypożyczenie namiotu:
– czy miejsce spełnia warunki technicznie na rozstawienie odpowiedniej wielkości namiotu (rodzaj powierzchni i mocowania namiotu do podłoża, powierzchnia niezbędna do rozstawienia namiotu),
– jakiej wielkości ma być namiot,
– czy namiot ma mieć okna,
– w których miejscach mają być otwierane boki namiotu, w których wejście dla gości oraz wejście dla obsługi i firmy cateringowej,
– jeżeli miejsce nie zapewnia cateringu, to gdzie ma znaleźć się zaplecze cateringowe (dodatkowy namiot, wielkości minimum 50 m2),
– jakie są wymagania techniczne obsługi w zakresie podłączenia do prądu, przyłączy do ciepłej i zimnej wody, kanalizacji ściekowej, miejsce do podgrzewania posiłków),
– czy wnętrze namiotu ma mieć elegancką galę przy suficie i żyrandole czy inny rodzaj wykończenia,
– czy wnętrze namiotu ma mieć draperie materiałowe ścian bocznych czy też transparentne ściany,
– jaka ma być podłoga – płyta, parkiet, wykładzina – a jeśli tak to w jakim kolorze,
– czy potrzebne będą nagrzewnice, parasole grzewcze, klimatyzacja do chłodzenia namiotu, agregat,
– czy namiot posiada odpowiednie atesty p. poż., a firma wypożyczająca namiot plenerowy ubezpieczenie OC.

Ustalając wielkość namiotu na przyjęcie plenerowe musimy uwzględnić:
– liczbę gości i osób obsługi,
– rodzaj przyjęcia,
– rodzaj stolików – okrągłe czy prostokątne,
– miejsce do tańczenia i podest dla zespołu/DJ-a,
– kącik zabaw dla dzieci,
– ilość i rozmieszczenie bufetów,
– wejścia/wyjścia dla gości,
– wejście/wyjście dla obsługi i cateringu,
– osobny namiot na zaplecze cateringowe, gdy cateringu nie zapewnia lokal.

Orientacyjnie przyjmuje się powierzchnię namiotu z częścią bankietową, sceną i parkietem tanecznym:
– do 100 osób – 250 m2
– do 150 osób – 450 m2
– do 200 osób – 600 m2

Organizacja wesela w plenerze to dosyć złożone i pracochłonne zadanie. Najważniejsze, aby wszystkie prace wykonywane przez poszczególnych wykonawców przy takiej realizacji koordynowała jedna osoba. Tak, aby efekt finalny w dniu ślubu i wesela zaskoczył Młodą Parę i gości weselnych.

Namiot i wyposażenie są własnością firmy, z którą współpracujemy przy realizacji wesel pod namiotem

 

Namiot i wyposażenie są własnością firmy, z którą współpracujemy przy realizacji wesel pod namiotem

 

Namiot i wyposażenie są własnością firmy, z którą współpracujemy przy realizacji wesel pod namiotem

 

Namiot i wyposażenie są własnością firmy, z którą współpracujemy przy realizacji wesel pod namiotem
Organizacja wesela w plenerze jest dużo łatwiejsza dzięki współpracy z konsultantami ślubnymi SENSAR i z naszym partnerem w zakresie wynajmu namiotów.Decydując się na współpracę z nami, przedstawimy Wam ofertę naszego Partnera, którego zdjęcia możecie podziwiać.
Joanna, wedding planner SENSAR

Podobne wpisy