Konsultant Ślubny Realizacje SENSAR Wedding Planners

Włoskie wesele, czyli polskie Amalfi

Włoskie wesele było moim marzeniem, od kiedy spędziłam 3 tygodniowe wakacje we Włoszech. Po przekroczeniu granicy Włoch przepadłam i zakochałam się w tym kraju, w klimacie, w ludziach, w jedzeniu, w pogodzie, w trybie życia.  Pokochałam Włochy pomimo tego, że wakacje przypłaciłam 4 kg więcej – bo jak się oprzeć włoskim frykasom?  Jednak najbardziej pokochałam Włochów za umiejętność cieszenia się bliskimi, za celebrację chwil i za tryb życia sprzyjający uważności. Mogłabym w domku przy plaży spędzić resztę życia. Wyobraź sobie malutką kafejkę z ciastami i pyszną kawą, w której goszczę przyjaciół… Marzenie!

Poczułaś klimat Włoch? Mam nadzieję, że tak. Moją miłością do Włoch chciałabym zarazić Ciebie, dlatego postanowiłam, że udowodnię, że w można stworzyć  namiastkę tego cudownego kraju w Polsce i zorganizować włoskie wesele.

Pomysł stworzenia sesji stylizowanej inspirowanej włoskim stylem życia i cudownym Wybrzeżem Amalfi, realizowanej podczas warsztatów z budowania portfolio w ramach Akademii Wedding Plannera SENSAR, zrodził się rok temu. Jednak tak jak wszystkie dobre pomysły, tak i ten musiał dojrzeć w mojej głowie, podobnie jak wino we włoskiej winnicy.

Jesienią zorganizowałam wraz z grupą ślubnych przyjaciół sesję stylizowaną „Zakochani w Amalfi”. Sesję połączyłam z warsztatami z budowania portfolio. Więcej informacji o warsztatach z budowania portfolio znajdziesz na stronie Akademii Wedding Plannera. O samej idei sesji stylizowanej możesz przeczytać w artykule Sesja stylizowana, czyli jak zbudować portfolio.

Włoskie wesele

Przy sesji włoskie wesele w Polsce pracował mój dream team, który idealnie wpisał się w klimat żywych kolorów i radości życia.

Bazą do projektu i koncepcji aranżacji był energetyczny żóty kolor i cytryny, przełamany elementami  niebieskiej mozaiki, charakterystycznej dla Włoch. Drugim ważnym elementem stylizacji był powiew świeżości, pokazanie radości życia i włoskiej miłości do niespiesznej celebracji chwil na świeżym powietrzu.

W aranżacji stołu wykorzystaliśmy dwa warianty, abyś sama mogła zdecydować, który klimat jest Ci bliższy. Daj znać w komentarzu, którą wersja podoba Ci się bardziej? Delikatna kompozycja kwiatowa w stylowym glinianym wazonie, czy też drzewo cytrynowe nawiązujce do Włoch. Dla pokreślenia energetycznego koloru cytryn,  wykorzystaliśmy biały obrus. Do dekoracji użyliśmy złote i transparentne dodatki. O florystykę włoskiego wesela zadbała wrocławska kwiaciarnia Wili Wianki, a o cytrusowe drzewa Sabina z FabbricaArt. Dziękuję Wam za wyczucie klimatu:)

Aranżacja włoskiego wesela nie miałaby poetyckiego ducha, gdyby nie przepiękna suknia ślubna projektu utalentowanej Magdaleny Sochy-Włodarskiej z kolekcji 2020 Warsaw Poet. Suknia Nebbia z koronkowymi rękawami i kapelusz dopełniły cudowną stylizację. Lekkość sukni Warsaw Poet na Agnieszce spowodowały, że wszyscy stwierdziliśmy, ze taki widok to poezja. Dopełnieniem były przepiękne dodatki z White Jasmine Accessories.

Agnieszka i Piotr to cudowna Para, która cierpliwie, z pogodą ducha i z uśmiechem znosiła trudy sesji. Ago i Piotrze, zostaliście stworzeni dla naszej sesji. Na wybiegach mody możecie zrobić furorę:) Uwielbiam Was:)

Przygotowania młodej pary odbywały się w niezwykle klimatycznym i gościnnym Pałacu Pakosław w Pakosławiu. Właściciele, Dyrektor Zarządzająca oraz całą obsługa dbali o nas, jak o najbliższych członków rodziny. 

Dopełnieniem sesji był lunch na świeżym powietrzu. O włoskie menu podczas przyjęcia w plenerze zadbał Szef Kuchni Pałacu Pakosław Krzysztof Suska. Rozkoszowaliśmy się wegetariańskim posiłkiem, który był niesamowity. Zajadaliśmy się bruschettą, spaghetti pomidorowym z oryginalnym włoskim sosem, risotto borowikowym, tiramisu i specjanie na tę okazję dobranym winem z pałacowej piwnicy.

O drink bar, limoncello, lemoniadowy bar oraz o włoskie espresso zadbał Paweł Coffee Break. 

Po uroczystym lunchu znaleźliśmy chwilę na relaks i na grę w szachy. Dla kochających włoskie ciepło przygotowaliśmy puszyste koce:)

O tort weselny i candy bar zadbała nasza słodka Martyna z Mam Wypieki. Dziękuję Ci za cytrynowy szał z elementami naszej niebieskiej mozaiki.

W pokoju o nazwie Na Puchu Aga i Piotr podczas przygotowań mieli chwilę na odpoczynek pomiędzy zmianą sukni ślubnej marki Warsaw Poet i jedwabnego szlafroczka Le Brate.

O włosy i makijaż zadbała zdolna Anna Gandzii.

Papeterię malowną akwarelą oraz drzewa cytrynowe przygotowała bardzo zdolna artystka – Sabina z FabbricaArt. Sabina tworzy takie cuda, że koniecznie musicie odwiedzić jej profil. Cała papeteria była projektowana i ręcznie malowana akwarelą pod naszą sesję:)

O detale w postaci transparentnych podtalerzy zadbała Śubna Podwiązka, a krzesła chiavari zapewniła Sylwia z wypożyczalni Babu. Złote podtalerze i sztućce oraz niebieskie szkło i żółte akcesoria zapewniłam ja, czyli Agencja Ślubna SENSAR.

Włoskie wesele nie mogło obyć się bez reportażu w plenerze. Wykorzystaliśmy pałacowy park nad stawem. Do dyspozycji mieliśmy aż 3 samochody z firmy Nasze Klasyki: żółty Chevrolet Corvette (tutaj panom najmocniej zabiło serce przy ryku silnika), prawdziwą legendę motoryzacji Ford T z 1926 roku i  klasyka ślubnego marki Bentley R Type. 

O słoneczną pogodę zadbała nasza ekipa, a o filmowe efekty specjalne w postaci dymu zadbał Pałac Pakosław – dziękuję:) Efekt jest powalający!

Finał sesji był w iście włoskim stylu. Cieszę się, że mój szalony pomysł poparła Dyrektorka Aurelia. Włoska bitwa na poduszki Agi i Piotra odbyła się w przepięknym pokoju o nazwie Na Puchu. To był sztos! Zobacz sama:)Za przepiękny reportaż fotograficzny dziękuję Kamili z Lucky in Love. Kamila to przekochana kobieta, która jest mistrzynią koloru. Jak dodacie to tego Jej ciepło, empatię i niesamowitą energię, to macie gwarancję niesamowitych wrażeń na swoim ślubie i weselu. Polecam Wam Kamilę! Zobaczcie, jaka energia bije ze zdjęć:)

Efektem naszej pracy jest również  film, który który już niedługo zaprezentuję Ci razem z  filmowcami – Patrykiem i Kamilem z Sakramentalne TAK.

Ogromie dziękuję moim kochanym kobietom: Karolinie za asystowanie i pomaganie, a Ani z Pure Love Weddings za koordynację wydarzenia:) Jesteście kochane:)

Na zakończenie historii nie może zabraknąć informacji o cudownych ludziach, którzy zaufali mojej wizji i zgodzili się razem ze mną współtworzyć włoskie wesele w Polsce, w ramach warsztatów z budowania portfolio. Dziękuję Kochani, że byliście ze mną:) To ogromne szczęście pracować z najlepszymi oraz przekazywać wiedzę i doświadczenie osobom startującym w branży ślubnej.

Poznaj mój dream team z sesji stylizowanej włoskie wesele “Zakochani w Amalfi”:

Koncepcja i stylizacja: Agencja Ślubna Sensar
Organizacja: Akademia Wedding Plannera
Zakochana Para Agnieszka i Piotr:
https://www.facebook.com/agababicz777 i https://www.facebook.com/Blachutus
Miejsce: Pałac Pakosław
Suknia: Warszaw Poet
Fotografka: Lucky In Love
Film: Sakramentalne TAK
Samochody: Nasze Klasyki
Design i papeteria: FabbricaArt
Kwiaty:  Wili Wianki
Tort i candy bar: MamWypieki
Biżuteria: White Jasmine Accessories
Makijaż i włosy: Anna Gandzii
Barman i barista: Coffee Break
Szlafrok:  Le Brate
Złote sztućce, kolorowe szkło:  Boutique Wedding
Podtalerze:  Ślubna Podwiązka
Krzesła:  Wypożyczalnia Babu
Asystentka:  Karolina Jurkiewicz Photo

O idei warsztatów z budowania portfolio przeczytasz tutaj

Efekty poprzedniej romantycznej sesji stylizowanej możesz obejrzeć tutaj

Podobne wpisy