Konsultant Ślubny

Szkolenie Konsultant Ślubny – jak wygląda kurs?

Jak wygląda szkolenie konsultant ślubny Sensar

Szkolenie – Konsultant Ślubny

Jak wygląda kurs na wedding plannera, który organizuję od 3 lat? Prowadzenie przyszłych konsultantów przez meandry zawodu sprawia mi ogromną satysfakcję.

Nigdy nie sądziłam, że przekazywanie wiedzy i doświadczenia będzie sprawiać mi tak niesamowitą radość 🙂 Z tego powodu tak bardzo zależy mi na tym, aby Wasza inwestycja w szkolenie nie poszła na marne. Dlatego szkolenie Konsultant Ślubny i Event Manager prowadzę w grupie maksymalnie dziesięciu osób. Tak kameralne grono uczestniczek / uczestników kursu daje nam możliwość indywidualnego podejścia do każdej z Was.

Jak wygląda szkolenie Konsultant Ślubny?

Otóż kurs prowadzę nietypowo, co niektóre z Was zaskakuje, ale tylko na początku.  Jedna z absolwentek nie czytała wcześniej artykułu szkolenie Konsultant Ślubny – jak wygląda kurs i zastanawiała się na początku, o co mi chodzi?  A o co chodzi? O to, że nie znajdziesz u mnie szkolnych ławek, sztywnej prowadzącej i przestraszonych lub znudzonych uczestniczek kursu. Rzutnik multimedialny nie jest mi potrzebny, aby puszczać nudne slajdy, będące powieleniem tego co mówię i tzw. „zapchaj dziurą” czasu szkoleniowego. Rzutnik służy nam wyłącznie do oglądania filmów i zdjęć, będących wsparciem dla omawianych case study. Na szkoleniu na konsultanta ślubnego spotykamy się w małej salce szkoleniowej lub w apartamencie, gdzie w kameralnej atmosferze uczymy się. Niech Was nie zdziwi sofa lub fotel, na której możecie odpocząć w trakcie szkolenia.

Specjalnie dobrane miejsce szkolenia.

Miejsce szkolenia wybrałam nieprzypadkowo z dwóch powodów. Po pierwsze, mała sala szkoleniowa lub apartament odzwierciedlają kameralną atmosferę spotkań z Parą i już podczas szkolenia pozwala Ci oswoić się ze spotkaniami twarzą w twarz z Młodą Parą. Do drugie, takie szkolenie w małej grupie na małej przestrzeni wymusza na Tobie współpracę z pozostałymi uczestniczkami. Z każdą z Was mogę porozmawiać, poznać Was, obserwować i jeśli macie takie życzenie dać wskazówki i podpowiedzieć, jak łatwo wejść w relację z Parą. Dlatego szkolenie jest idealne dla osób, które chcą działać , mądrze pracować i założyć agencję ślubną. Jeżeli planujesz przyjść na szkolenie, żeby tylko zdobyć certyfikat, to z góry przestrzegam – to nie jest szkolenie dla Ciebie 🙂

Jak przebiega szkolenie na konsultanta ślubnego?

Szkolenie trwa dwa dni i łączy ze sobą dwa elementy:
– kompleksowo przedstawia teorię ślubną, biznesową i marketingową, niezbędną do prawidłowego funkcjonowania na rynku ślubnym,
warsztaty, które są najbardziej wartościową częścią kursu i obejmują m.in. pierwszą rozmowę z Parą, sposób zebrania informacji o oczekiwaniach Pary (tzw. ankieta), przygotowanie mapy inspiracji, umiejętność pracy w grupie, ćwiczenie słucham czy mówię, budżetowanie wesela, przygotowanie scenariusza dnia ślubu i wesela, kalkulacja kosztów agencji ślubnej i obliczanie stawki godzinowej wedding plannera (konsultanta ślubnego), obliczanie wynagrodzenia wedding plannera, analiza i przygotowanie menu weselnego.

Co dalej po ukończeniu szkolenia na konsultanta ślubnego?

Ilość wiedzy i doświadczenia, którą przekazuję, oraz praktycznych ćwiczeń warsztatowych jest ogromna. Jednak jeśli zdecydowałaś się na szkolenie to ważne jest, aby wycisnąć ze mnie jak najwięcej. Nie zależy mi na tym, aby wyszkolić kolejne z Was i zostawić na pastwę rynku ślubnego. Dlatego po szkoleniu macie mnie do swojej dyspozycji przez kolejne dwa lata. Możecie dzwonić i pytać – chętnie odpowiem na wszelkie wątpliwości, które pojawiają się po przeanalizowaniu otrzymanych materiałów i po skończonym szkoleniu.  Ponadto wszystkie Absolwentki szkolenia należą do tajnej grupy  na FB o nazwie Biznes i Marketing dla Konsultantów Ślubnych, gdzie macie kontakt z innymi Absolwentkami kursu Konsultant Ślubny i Event Manager. Mam nadzieję, że będzie już wkrótce moją konkurencją:)

Zapraszam Was na reportaż ze szkolenia, które odbyło się we Wrocławiu 🙂 Miłego oglądania!

Kursantki podczas szkolenia na konsultanta ślubnego - wedding planeraKursantki ze szkolenia na konsultanta ślubnego rozwiązują zadanie
Prowadzenie szkolenia na konsultantkę ślubną
Uczestniczki szkolenia konsultant ślubny
Uczestniczki szkolenia rozmawiają ze sobą
Uczestniczki szkolenia konsultant ślubny w trakcie słuchania
Rozmowa z przyszłymi konsultantkami ślubnymi
Szkolenie na konsultanta ślubnego
Uczestniczka szkolenia na konsultantkę ślubną wypełnia zadanie

Część warsztatowa, czyli budżet Młodej Pary to jedno z najtrudniejszych ćwiczeń. Dlatego lepiej przećwiczyć je na szkoleniu, aby w praktyce było Wam łatwiej.

Liczenie budżetu młodej pary podczas szkolenia konsultanta ślubnego - wedding planera
Uczestniczki szkolenia na konsultantkę ślubną podczas słuchania prowadzącej
Joanna Kłosińska uczy przyszłe konsultantki ślubne podczas szkolenia wedding planera

Referencje ze szkolenia Konsultant Ślubny znajdziecie TUTAJ.

Jeżeli artykuł na blogu Szkolenie Konsultant Ślubny – jak wygląda kurs nie rozwiał Twoich wątpliwości, masz pytania, pisz lub dzwoń — chętnie na nie odpowiem :).

Pozdrawiam i zapraszam na stronę Agencji Ślubnej SENSAR, gdzie możesz obejrzeć  realizacje Agencji Ślubnej SENSAR.

Asia

Podobne wpisy