Miejsca na wesele Miejsca na wesele TOP

Luksusowe miejsce na wesele w Polsce

Jakie powinno być luksusowe miejsce na wesele?

Luksusowe miejsce na wesele w Polsce to takie, które spełnia wszystkie Wasze oczekiwania. Wybór miejsca na przyjęcie weselne jest najważniejszym elementem rozpoczynającym przygotowania Młodej Pary do ślubu. To niezwykle ważna i trudna decyzja, ponieważ miejsce które zostanie wybrane powinno stworzyć atmosferę przyjęcia weselnego i nadać mu niepowtarzalnego charakteru.

Baza hotelarska i gastronomiczna Polski jest naszą wizytówką. Dlatego powinno nam zależeć na promocji obiektów, w które włożono serce i duszę, a nie tylko ogromne pieniądze. Luksusowe miejsce na wesele zatrudniaja ludzi, którym zależy na dobrej jakości obsługi klienta. Jak wiadomo zadowolony klient to ogromna reklama i inwestycja. Nic tak nie szarga opinii lokalu, jak negatywne opinie zamieszczane przez niezadowolonych klientów w internecie. Dlatego renomowane miejsca ogromną wagę przywiązują do standardu obsługi nas, klientów. Cieszę się, że coraz częściej właściciele obiektów określanych jako luksusowe miesce na wesele dbają o przeszkolonych pracowników.

Widok na pałacyk, który może posłużyć jako luksusowe miejsce na wesele w Polsce
TOP miejsc na wesele

Jakie obiekty spełniają wymogi luksusowego miejsca na wesele?

Młode Pary na organizację przyjęć weselnych wybierają różne miejsca. Coraz modniejsze staje się obecnie organizowanie ceremonii ślubnych i przyjęć weselnych w zabytkowych miejscach, do których zaliczamy zamki, pałace, dworki, rezydencje. Większość z nich to luksusowe miejsca na wesele. W Polsce mamy ponad 300 zabytkowych miejsc. Najwięcej zabytkowych obiektów znajduje się w Wielkopolsce, na Dolnym Śląsku, na Mazowszu oraz na Pomorzu.

Zaletą zabytkowego miejsca jest piękne otoczenie, zielone tereny, zabytkowe parki, a przede wszystkim wyjątkowe wnętrza, które nie wymagają dużych nakładów finansowych przy dekoracji. Duże znaczenie ma również magia i czar, która charakteryzuje tego typu obiekty. Ceny organizacji wesela w takich miejscach są bardzo zróżnicowane i zależą od standardu, oferty i przeznaczenia. Ceny za organizację wesela kształtują się od 220,-PLN/osobę. Warto dokładnie sprawdzić oferty zabytkowych miejsc, gdyż panuje mylne przekonanie, że takie miejsca są bardzo drogie. Fakt, są drogie lokale, ale nie brakuje i tych z niższą ceną. Miejsca takie są idealne zwłaszcza dla par, które są międzynarodowe. Organizacja wesela w takim miejscu pozwoli na pokazanie z polskiej strony naszej kultury i dziedzictwa narodowego.

Luksusowe miejsca weselne umożliwiają ślub w plenerze.

Przy okazji omawiania zabytkowych miejsc weselnych należy wspomnieć o ich dodatkowym atucie, jakim  jest możliwość organizacji plenerowych ceremonii ślubnych. I tutaj organizacja wesela w zabytkowym miejscu może być bardzo korzystna. Wiele z tych miejsc ze względu na swój wyjątkowy i niepowtarzalny charakter ma możliwość wygospodarowania osobnego miejsca, pokoju, salonu, w którym można zorganizować cywilną ceremonię ślubną. Cywilna ceremonia może odbyć się także w plenerze w parku, znajdującym się przy obiekcie.

Zapraszam do obejrzenia reportażu ze ślubu i wesela w dolnośląskim Pałacu Brunów. Kompleksową organizacją ślubu i wesela zajęła się moja Agencja Ślubna .

W przypałacowym, dworskim lub zamkowym ogrodzie lub parku można zorganizować także przyjęcie weselne pod namiotami. Bliskość zaplecza cateringowego i sanitarnego jest tutaj bardzo dużym atutem i znacznie ułatwia organizację takiego przyjęcia.

Połączenie polskiej gościnności i tradycji, staropolskiej kuchni oraz zabytkowych wnętrz z nowoczesnymi rozwiązaniami oferty rekreacyjnej stanowią o wyjątkowości zabytkowych miejsc weselnych w Polsce. Wiele miejsc weselnych posiada baseny, korty tenisowe, boiska czy miejsca do grillowania, które pozwalają uatrakcyjnić drugi dzień wesela – poprawiny. Po delikatnym późnym śniadaniu można zorganizować w takim miejscu przykładowo mecz siatkówki pomiędzy rodziną Panny Młodej i Pana Młodego. To świetny sposób na integrację obu rodzin.

Jeśli nie można jednak zorganizować wesela w zabytkowym miejscu ze względu na odległość, wówczas Młode Pary poszukują coraz częściej restauracji lub sali, która jest stylowa. Sali, która ma charakter i styl.

Polska jest przepięknym krajem i powinniśmy chwalić się tym i pokazywać takie wyjątkowe miejsca również przy okazji organizacji przyjęć weselnych.

Wybór sali gdzie odbędzie się przyjęcie to niełatwa decyzja, od której zależy dobre samopoczucie Młodej Pary  i gości. Warto tej decyzji poświęcić nieco czasu, bo dobrze wybrane miejsc zagwarantuje doskonałą zabawę do oraz niezapomniane wspomnienia gości weselnych. Warto również pamiętać, że to właśnie goście weselni po udanym przyjęciu są dla miejsc weselnych świetną reklamą.

Asia, wedding planner SENSAR

Podobne wpisy