Konsultant Ślubny

Kurs konsultant ślubny – najczęstsze pytania

Jak wybrać kurs na konsultanta ślubnego?

Kurs konsultant ślubny i największy dylemat, czyli jak wygląda takie szkolenie szkolenie dla konsultantów ślubnych? Jaką wiedzę zdobędę w trakcie szkolenia? Czy uzyskam wsparcie po szkoleniu? To najczęstsze pytania, jakie zadajecie mi w e-mailach, dlatego zdecydowałam się stworzyć ten wpis. Zanim wybierzesz kurs na konsultanta ślubnego, warto upewnić się, czy jest on taki, jaki sobie wymarzyłaś. W końcu najważniejsze jest to, czy wybrany kurs odpowie na wszystkie Twoje pytania, wątpliwości oraz czy spełni oczekiwania.

Postaram się w tym wpisie odpowiedzieć na kilka podstawowych kwestii.

Jak powstał program kursu „Konsultant ślubny i event manager”?

Program kursu „Konsultant Ślubny i Event Manager” jest efektem mojego 10-letniego doświadczenia w prowadzeniu agencji ślubnej. Nad programem i książką szkoleniową pracowałam przez rok, a zatem jest to program autorski, bazujący na moim doświadczeniu. Wielokrotnie poprawiałam i modyfikowałam program tak, aby był przejrzysty, jasny i bogaty w treści merytoryczne. Podstawową zasadą, jaką kierowałam się przy tworzeniu materiałów szkoleniowych, było stworzenie podstaw teoretycznych, połączonych z interakcją, warsztatami i praktycznymi ćwiczeniami. Dlatego też tam, gdzie to tylko możliwe, wiedzę przekazuję przy pomocy przykładów, ćwiczeń, dyskusji. Od początku interesowało mnie prowadzenie szkolenia dla osób, które z sukcesem poradzą sobie na rynku. Nie interesowało i nie interesuje mnie szkolenie dla samego szkolenia. Ponad wszystko zależy mi na tym, abyście po moich szkoleniach samodzielnie radzili sobie na rynku konsultingu ślubnego.

Kto może uczestniczyć w szkoleniu?

W szkoleniu może uczestniczyć każdy, kto ukończył 18 lat. Ponadto, nie ma dla mnie znaczenia Twój zawód, miejsce zamieszkania, ani wykształcenie. Ważne, żebyś kochała ludzi i była zdeterminowana :)..

Czy nie boję się konkurencji, której przekazuję wiedzę?

Nie boję się konkurencji. Dlaczego? Chcę, aby na polskim rynku ślubnym pojawiały się agencje weddingowe, które są świadome tego, kim jest konsultant i jaki poziom usług powinien świadczyć. Nie ma nic gorszego, niż ktoś, kto wpada na rynek konsultantów ślubnych, świadczy niski poziom usług, robi „wielki dym”, psuje opinię profesjonalnym konsultantom ślubnym i po roku znika z rynku. Po takiej agencji zostaje jedynie wykorzystana dotacja unijna, martwa strona www i opinie niezadowolonych par. Dzisiaj takich agencji „widm” jest na rynku bardzo dużo.

Czy szkolenia są certyfikowane?

W wykazie Polskiej Klasyfikacji Zawodów istnieje zawód konsultanta ślubnego. Jednakże zawód konsultanta ślubnego nie jest obostrzony żadnymi wymaganiami, związanymi z uzyskaniem koncesji, certyfikacją, przynależnością do związków lub stowarzyszeń itp. W związku z tym nie ma czegoś takiego, jak certyfikowany kurs lub kurs uprawniający do wykonywania zawodu wedding plannera.  Jeżeli wpisujesz w wyszukiwarkę hasło: kurs konsultant ślubny, znajdujesz kurs i  pracownik którejkolwiek z firm poinformuje Cię, że ich kursy uprawniają do wykonywania zawodu konsultanta ślubnego, oznacza to tylko i wyłącznie, że firmy te wprowadzają Cię w błąd. Oznacza to tylko tyle, że skończysz kurs konsultant ślubny w firmie, która buduje swoją przewagę konkurencyjną na rynku nieuczciwymi praktykami biznesowymi. A takie zachowanie jest nieetyczne.

Czy jesteście instytucją szkoleniową?

Jako pierwsza agencja wedding plannerska w Polsce otrzymałam wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych, pod numerem 2.02/00093/2009 (DWUP).

Czy mogę liczyć na pomoc po szkoleniu?

Po szkoleniu w Akademii Wedding Plannera SENSAR otrzymujesz roczne wsparcie merytoryczne. Możesz telefonować, mailować — na pewno odpowiem na Twoje pytania. Dlaczego? Bo wierzę, że po kursie staniesz się moją konkurencją, świetnie radzącą sobie na rynku! Dla profesjonalnych agencji ślubnych jest wiele miejsca na polskim rynku ślubnym.

Jak wyglądają szkolenia organizowane przez agencję ślubną SENSAR?

Szkolenia odbywają się nieformalnej i luźnej atmosferze, która pozwala nam na swobodną interakcję. Nie ma u mnie szkolnych ławek. Możesz siedzieć przy stole lub uczyć się korzystając z wygodnej sofy.
Nie ma u mnie godzin zegarowych i przerw na kawę. W Akademii Wedding Plannera przerwa na kawę trwa non stop. Masz ochotę na kawę i coś słodkiego — po prostu korzystasz z bufetu.
Masz ochotę na zmienić temat i zadać pytanie — nie ma problemu.
Gwarantuję zero stresu i naukę w przyjaznej atmosferze. Jedyny stały punkt podczas szkolenia to pyszny obiad w restauracji około godziny 13.30 – zamawiasz lunch z karty i jesz, co chcesz, w cenie kursu.
Z przyjemnością podam Ci numery telefonów do osób, które uczestniczyły w szkoleniu. To będzie najlepsza rekomendacja :).

Jestem spoza Wrocławia. Jakie są koszty noclegów?

Jeżeli mieszkasz poza Wrocławiem, z chęcią pomogę zorganizować Ci nocleg.

Dlaczego powinnam/powinienem skorzystać ze szkolenia konsultant ślubny agencji SENSAR?

Skorzystasz z bogatej wiedzy kogoś, kto wie to, czego Ty jeszcze nie wiesz. To pomoże Ci uniknąć błędów i przeniesie Twój biznes do miejsca, w którym bez kursu byłabyś/byłbyś za dwa lata. Dlatego szkolenie w Akademii Wedding Plannera SENSAR to Twoja najlepsza inwestycja biznesowa w tym roku. Nabierzesz pewności siebie i stworzysz biznes, o jakim marzysz od dawna. Zamień swoją pasję w biznes!

Program i szczegóły szkolenia oraz terminy najbliższych szkoleń Konsultant Ślubny i Event Manager znajdziesz na stronie Akademii Wedding Plannera SENSAR.

Jeżeli chcesz zobaczyć reportaż z jednego ze szkoleń — podglądnij nas:)

Szkolenie prowadzę osobiście i serdecznie zapraszam :).

Asia

Joanna Kłosińska, właścicielka Agencji Ślubnej SENSAR – www.sensar.pl

Podobne wpisy