Konsultant Ślubny

Kurs konsultant ślubny najczęstsze pytania

Kurs konsultant ślubny i największy  dylemat, czyli jak wygląda takie szkolenie szkolenie dla konsultantów ślubnych? Jaką wiedzę zdobędę w trakcie szkolenia? Czy uzyskam wsparcie po szkoleniu? To najczęstsze pytania, jakie zadajecie mi w e-mailach. Zanim wybierzesz kurs konsultant ślubny, warto upewnić się, czy jest on taki, jaki sobie wymarzyłaś. I najważniejsze, czy wybrany kurs odpowie na wszystkie Twoje pytania, wątpliwości oraz czy spełni oczekiwania.

Postaram się odpowiedź na kilka podstawowych kwestii nurtujących Was.

Jak powstał program szkolenia?
Program kursu Konsultant Ślubny i Event Manager jest efektem mojego 10-letniego doświadczenia w prowadzeniu agencji ślubnej. Nad programem i książką szkoleniową pracowałam przez rok. Jest to program autorski. Wielokrotnie poprawiałam i modyfikowałam program tak, aby był przejrzysty, jasny i bogaty w treści merytoryczne. Podstawową zasadą jaką kierowałam się przy tworzeniu materiałów szkoleniowych, było stworzenie podstaw teoretycznych, połączonych z interakcją, warsztatami i praktycznymi ćwiczeniami. Tam gdzie to  tylko możliwe wiedzę przekazuję przy pomocy przykładów, ćwiczeń, dyskusji. Od początku interesowało mnie prowadzenie szkolenia dla osób, które z sukcesem poradzą sobie na rynku. Nie interesowało i nie interesuje mnie szkolenie dla samego szkolenia. Zależy mi na tym, abyście po moich szkoleniach samodzielnie radzili sobie na rynku konsultingu ślubnego.

Kto może uczestniczyć w szkoleniu?
W szkoleniu może uczestniczyć każdy, kto ukończył 18 lat. Nie ma dla mnie znaczenia Twój zawód, miejsce zamieszkania, ani wykształcenie. Ważne, żebyś kochała ludzi i była zdeterminowana:)

Czy nie boję się konkurencji, której przekazuję wiedzę?
Nie boję się konkurencji. Dlaczego? Chcę, aby na polskim rynku ślubnym pojawiały się agencje weddingowe, które są świadome tego kim jest konsultant i jaki poziom usług powinien świadczyć. Nie ma nic gorszego, niż ktoś, kto wpada na rynek konsultantów ślubnych, świadczy niski poziom usług, robi “wielki dym”, psuje opinię profesjonalnym konsultantom ślubnym i po roku znika z rynku. Po takiej agencji zostaje jedynie wykorzystana dotacja unijna, martwa strona www i opinie niezadowolonych par. Dzisiaj takich agencji “widm” jest na rynku bardzo dużo.

Czy szkolenia są certyfikowane?
W wykazie Polskiej Klasyfikacji Zawodów istnieje zawód konsultanta ślubnego. Jednakże zawód konsultanta ślubnego nie jest obostrzony żadnymi wymaganiami, związanymi z uzyskaniem koncesji, certyfikacją, przynależnością do związków lub stowarzyszeń, itp. W związku z tym nie ma czegoś takiego, jak certyfikowany kurs lub kurs uprawniający do wykonywania zawodu wedding plannera.  Jeżeli wpisujesz w wyszukiwarkę hasło: kurs konsultant ślubny, znajdujesz kurs i  pracownik którejkolwiek z firm poinformuje Cię, że ich kursy uprawniają do wykonywania zawodu konsultanta ślubnego oznacza to tylko i wyłącznie, że firmy te wprowadzają Cię w błąd. Oznacza to tylko tyle, że skończysz kurs konsultant ślubny w firmie, która buduje swoją przewagę konkurencyjną na rynku nieuczciwymi praktykami biznesowymi. A takie zachowanie jest nieetyczne.

Czy jesteście instytucją szkoleniową?
Jako pierwsza agencja wedding plannerska w Polsce otrzymałam wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych, pod numerem 2.02/00093/2009 (DWUP).

Czy mogę liczyć na pomoc po szkoleniu?
Po szkoleniu w Akademii Wedding Plannera SENSAR otrzymujesz roczne wsparcie merytoryczne. Możesz telefonować, mailować – na pewno odpowiem na Twoje pytania. Dlaczego? Bo wierzę, że po kursie staniesz się moją konkurencją, świetnie radzącą sobie na rynku:) Dla profesjonalnych agencji ślubnych jest wiele miejsca na polskim rynku ślubnym!

Jak wyglądają szkolenia organizowane przez agencję ślubną SENSAR?
Szkolenia odbywają się nieformalnej i luźnej atmosferze, która pozwala nam na swobodną interakcję. Nie ma u mnie szkolnych ławek. Możesz siedzieć przy stole lub uczyć się korzystając z wygodnej sofy.
Nie ma u mnie godzin zegarowych i przerw na kawę. W Akademii Wedding Plannera przerwa kawowa trwa non stop. Masz ochotę na kawę i coś słodkiego – po prostu korzystasz z bufetu.
Masz ochotę na zmienić temat i zadać pytanie – nie ma problemu.
Gwarantuję zero stresu i naukę w przyjaznej atmosferze. Jedyny stały punkt podczas szkolenia to pyszny obiad w restauracji około godziny 13.30 – zamawiasz lunch z karty i jesz co chcesz w cenie kursu.
Z przyjemnością podam Ci numery telefonów do osób, które uczestniczyły w szkoleniu. To będzie najlepsza rekomendacja:)

Jestem spoza Wrocławia? Jakie są koszty noclegów?
Jeżeli mieszkasz poza Wrocławiem z chęcią pomogę zorganizować Ci nocleg. 

Dlaczego powinnam/powinienem skorzystać ze szkolenia konsultant ślubny agencji SENSAR?
Skorzystasz z bogatej wiedzy kogoś, kto wie to, czego nie wiesz jeszcze Ty. A to pozwoli uniknąć błędów i przyspieszy Twój biznes do miejsca, w którym bez kursu byłabyś/byłbyś za dwa lata. Dlatego szkolenie w Akademii Wedding Plannera SENSAR to Twoja najlepsza inwestycja biznesowa w tym roku. Nabierzesz pewności siebie i stworzysz biznes o jakim marzysz od dawna. Zamień swoją pasję w biznes.

Program i szczegóły szkolenia oraz terminy najbliższych szkoleń Konsultant Ślubny i Event Manager znajdziesz na stronie Akademii Wedding Plannera SENSAR.

Jeżeli chcesz zobaczyć reportaż z jednego ze szkoleń – podglądnij nas:)

Szkolenie prowadzę osobiście i serdecznie zapraszam:) Asia

Joanna Kłosińska, właścicielka Agencji Ślubnej SENSAR – ww.sensar.pl

Podobne wpisy