Miejsca na wesele Poradnik Konsultanta Ślubnego

Luksusowe miejsce na wesele w Polsce

2 grudnia 2013

Luksusowe miejsce na wesele w Polsce to takie, które spełnia wszystkie Wasze oczekiwania. Wybór miejsca na przyjęcie weselne jest najważniejszym elementem rozpoczynającym przygotowania Młodej Pary do ślubu. To niezwykle ważna i trudna decyzja, ponieważ miejsce które zostanie wybrane powinno stworzyć atmosferę przyjęcia weselnego i nadać mu niepowtarzalnego charakteru.Oferta zabytkowych miejsc i stylowych obiektów na cele komercyjne obejmuje organizację przyjęć rodzinnych, jak śluby i wesela, ale również bankietów firmowych i szkoleń.

Baza hotelarska i gastronomiczna Polski jest naszą wizytówką. Dlatego powinno nam zależeć na promocji obiektów, w które włożono serce i duszę, a nie tylko ogromne pieniądze. Luksusowe miejsce na wesele zatrudniaja ludzi, którym zależy na dobrej jakości obsługi klienta. Jak wiadomo zadowolony klient to ogromna reklama i inwestycja. Nic tak nie szarga opinii lokalu, jak negatywne opinie zamieszczane przez niezadowolonych klientów w internecie.

Wesele%2Bw%2Bpa%25C5%2582acu%2BAni%2Bi%2BTomka_wedding%2Bplanner_www.sensar.pl%2B%252831%2529.jpg
TOP miejsc na wesele

Młode Pary na organizację przyjęć weselnych wybierają różne miejsca. Coraz modniejsze staje się obecnie organizowanie ceremonii ślubnych i przyjęć weselnych w zabytkowych miejscach, do których zaliczamy zamki, pałace, dworki, rezydencje. Większość z nich to luksusowe miejsce na wesele. W Polsce jest ponad 300 takich miejsc. Najwięcej zabytkowych obiektów znajduje się w Wielkopolsce, na Dolnym Śląsku, na Mazowszu oraz na Pomorzu.

Zaletą zabytkowego miejsca jest piękne otoczenie, zielone tereny, zabytkowe parki, a przede wszystkim wyjątkowe wnętrza, które nie wymagają dużych nakładów finansowych przy dekoracji. Duże znaczenie ma również magia i czar, która charakteryzuje tego typu obiekty. Ceny organizacji wesela w takich miejscach są bardzo zróżnicowane i zależą od standardu, oferty i przeznaczenia. Ceny za organizację wesela kształtują się już od 180,-PLN/osobę. Warto to dokładnie sprawdzić, gdyż panuje mylne przekonanie, że takie miejsca są bardzo drogie. Fakt, są drogie lokale, ale nie brakuje i tych z niższą ceną. Miejsca takie są idealne zwłaszcza dla par, które są międzynarodowe. Organizacja wesela w takim miejscu pozwoli na pokazanie z polskiej strony naszej kultury i dziedzictwa narodowego.

Jeśli nie można jednak zorganizować wesela w zabytkowym miejscu ze względu na odległość lub cenę, wówczas Młode Pary poszukują coraz częściej restauracji lub sali, która jest stylowa.

Polska jest przepięknym krajem i powinniśmy chwalić się tym i pokazywać takie wyjątkowe miejsca również przy okazji organizacji przyjęć weselnych.

Przy okazji omawiania zabytkowych miejsc weselnych należy wspomnieć o ich dodatkowym atucie, jakim  jest możliwość organizacji plenerowych ceremonii ślubnych, tak bardzo upragnionych przez polskie Młode Pary. Obecnie obowiązujące w Polsce prawo zezwala wprawdzie na organizację cywilnych ceremonii ślubnych w plenerze, jednakże zgoda ta uzależniona jest od indywidualnej decyzji urzędnika USC. A  z pozwoleniami urzędnika na cywilne ceremonie ślubne zawierane w plenerze lub poza Urzędem Stanu Cywilnego bywa różnie. Niestety jeszcze bardzo rzadko Młode Pary otrzymują taką zgodę. I tutaj organizacja wesela w zabytkowym miejscu może być bardzo korzystna. Wiele z tych miejsc ze względu na swój wyjątkowy i niepowtarzalny charakter posiada możliwość wygospodarowania osobnego miejsca, pokoju, salonu, w którym można zorganizować cywilną ceremonię ślubną. Cywilna ceremonia może odbyć się także w plenerze w parku, znajdującym się przy obiekcie. Pamiętajmy, że urzędnik USC nigdy nie wyrazi zgody na udzielenie ślubu w restauracji lub w holu hotelowym.

W przypałacowym, dworskim lub zamkowym ogrodzie lub parku można zorganizować także przyjęcie weselne pod namiotami. Bliskość zaplecza cateringowego i sanitarnego jest tutaj bardzo dużym atutem i znacznie ułatwia organizację takiego przyjęcia.

Połączenie polskiej gościnności i tradycji, staropolskiej kuchni oraz zabytkowych wnętrz z nowoczesnymi rozwiązaniami oferty rekreacyjnej stanowią o wyjątkowości zabytkowych miejsc weselnych w Polsce. Wiele miejsc weselnych posiada baseny, korty tenisowe, boiska czy miejsca do grillowania, które pozwalają uatrakcyjnić drugi dzień wesela – poprawiny. Po delikatnym późnym śniadaniu można zorganizować w takim miejscu przykładowo mecz siatkówki pomiędzy rodziną Panny Młodej i Pana Młodego. To świetny sposób na integrację obu rodzin.

Wybór sali gdzie odbędzie się przyjęcie to niełatwa decyzja, od której zależy dobre samopoczucie Młodej Pary  i gości. Warto tej decyzji poświęcić nieco czasu, bo dobrze wybrane miejsc zagwarantuje doskonałą zabawę do oraz niezapomniane wspomnienia gości weselnych. Warto również pamiętać, że to właśnie goście weselni są dla miejsc weselnych świetną reklamą..

Asia, wedding planner SENSAR

Podobne wpisy

  • Anonimowy

    Wydawało mi się to takie proste znaleźć salę na wesele. A to chyba najtrudniejsza decyzja i to od razu na początku mojego planowania.
    Mariola

  • Wybór miejsca na wesele jest najważniejszą decyzją Młodej Pary. Miejsce będzie bowiem mieć wpływ na atmosferę, wybór dekoracji, sposób aranżacji, na samopoczucie gości ….
    Dlatego warto zastanowić się na początku planowania wesela, co jest naszym marzeniem i jakie ma być wesele:)